20 maja 2024

Zalety i wady cyfrowych sklepów z grami

Prawda jest taka, że obecnie w naszym kraju można znaleźć bardzo mało sklepów z grami PC. Pojawienie się piractwa sprawiło, że stopniowo zaczęły one zanikać, gdyż wystarczyło tylko poczekać i w ciągu kilku dni lub tygodni można było pobrać najpopularniejsze tytuły na PC. Wszystko jednak kompletnie się zmieniło, kiedy zaczęły pojawiać się sklepy internetowe z grami na PC, oferujące możliwość szybkiego i łatwego pobrania gier komputerowych, gdzie dodatkowo możemy znaleźć wiele ofert i paczek z grami w dobrych cenach, a nawet za darmo. Jeśli lubisz grać w gry ze swojego komputera, to są to najlepsze sklepy z grami na PC, z których możesz bezpiecznie pobrać swoje ulubione tytuły.

Zalety i wady cyfrowych sklepów z grami

Zalet, jakie oferują nam cyfrowe sklepy z grami jest tak wiele, że miliony użytkowników każdego dnia używają tych platform, aby zakupić swoje ulubione tytuły. Niewątpliwie już sam fakt możliwości pobrania lub kupienia gry na PC z własnego komputera daje tę przewagę, że można ją dostać w dowolnym czasie, błyskawicznie i bez wychodzenia z domu.

To jednak nie wszystko, ponieważ w większości przypadków tego typu sklepy oferują pewne usługi, których nie dostaniemy w żaden inny sposób, takie jak automatyczne aktualizacje, możliwość ominięcia pewnych blokad regionalnych, wsparcie dla multiplayera, czy możliwość skorzystania z pewnych zintegrowanych narzędzi, takich jak słynne czaty. Dodatkowo fakt, że nie jesteśmy uzależnieni od fizycznego dysku oznacza również, że możemy zapomnieć o pewnych problemach, takich jak uszkodzenie lub zgubienie płyty. Jedną z platform do zakupu gier jest PlayStation Plus Collection – sprawdź, czy warto wykupić.

Choć jak napisaliśmy kupowanie gier w sklepach internetowych ma wiele zalet, może mieć też pewne wady. Jeśli przyjmiemy najgorszy scenariusz, możemy pomyśleć, że gra online zawsze będzie zależała od platformy, na której jest hostowana. Jeśli więc w pewnym momencie ta platforma zamknie się i splajtuje, możemy stracić nasze gry.

Kolejną wadą jest to, że nie będziemy mogli grać w gry, jeśli nie zostały one wcześniej pobrane, więc w przeciwieństwie do fizycznej gry, musimy mieć połączenie do Internetu, gdy chcemy zagrać po raz pierwszy. Zawsze będziemy musieli też mieć dostępną przestrzeń do ich zapisywania, czy to na dysku twardym, czy w chmurze, a to wiążą się z dodatkowym kosztem, który na szczęście jest coraz mniejszy ze względu na wzrost podaży.