16 czerwca 2024

Informacje o platformie do gier Apple Arcade

Słyszałeś od znajomych o pewnych grach, które są dostępne tylko w Apple Arcade, ale nie jesteś do końca pewien co to jest, ile kosztuje i co wchodzi w skład zestawu. Podpowiadamy.

Apple Arcade wystartowało w marcu 2019 roku jako usługa subskrypcji gier dla użytkowników Apple. Usługa ta daje nieograniczony dostęp do kolekcji ponad 200 gier, które są co tydzień aktualizowane, w tym o nowe gry dla wszystkich grup wiekowych i we wszystkich stylach: strategiczne, przygodowe, symulacyjne, karciane, sportowe i inne. W http://centrumgry.pl znajdziesz recenzje gier dostępnych w Apple Arcade.

Jedną z głównych zalet tej usługi jest to, że jest ona w stałej cenie i nie będziesz musiał wydawać więcej pieniędzy (poza miesięcznym abonamentem), aby grać. Jeśli zasubskrybujesz Apple Arcade, będziesz miał dostęp do wszystkich pełnych gier bez dodatkowych kosztów i będziesz mógł grać w trybie offline. Jak ze wszystkim, są wyjątki i niektóre gry wymagają połączenia, aby grać w trybie multiplayer.

Na jakich urządzeniach działa Apple Arcade?

Będziesz mógł korzystać z usługi na iPhonie, iPadzie, iPodzie touch, komputerze Mac i Apple TV. Możesz korzystać z iCloud i Game Center, aby aktualizować swoje postępy, wyniki i grać na dowolnym połączonym urządzeniu. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których trzeba będzie sprawdzić ustawienia, aby uzyskać dostęp do historii gier, jeśli przełączasz urządzenia. Ciekawostką jest również to, że w łatwy i intuicyjny sposób można aktywować czas użytkowania lub kontrolę rodzicielską dla Apple Arcade.

Jeśli lubisz grać w gry, ale wolisz korzystać z kontrolera, a nie ze smartfona, Apple Arcade jest również dla Ciebie. Wiele gier w katalogu ma ikonę kontrolera na stronie gry w App Store, a to oznacza, że jeśli wolisz, możesz grać, podłączając kompatybilny kontroler.

Ile kosztuje abonament?

Jest kilka ofert:

  • Miesięczny abonament. Kosztuje ona 25 złotych miesięcznie i można go udostępnić maksymalnie pięciu członkom rodziny. Ta opcja pozwala na uzyskanie jednego miesiąca próbnego całkowicie za darmo. Jeśli zdecydujesz się nie kontynuować gry, musisz anulować subskrypcję, aby nie zostać obciążonym kosztami po zakończeniu darmowego okresu próbnego. Jeśli planujesz zakup urządzenia Apple, możesz otrzymać nawet trzymiesięczny bezpłatny okres próbny Apple Arcade. Następnie, podobnie jak w przypadku darmowej miesięcznej próby, będziesz musiał anulować subskrypcję, jeśli nie jesteś zainteresowany.
  •  Abonament Apple One. W tym przypadku cena jest wyższa, 45 złotych, ponieważ zawiera inne usługi subskrypcyjne Apple, takie jak: Muzyka, TV+, iCloud+ czy Fitness+. Apple One oferuje również bezpłatną usługę próbną.