16 czerwca 2024

Najciekawsze gry obsługujące ray tracing

Gry wideo wiele zyskały na rozwoju rewolucyjnej technologii, jaką jest śledzenie promieni świetlnych. Jak dokładnie rat tracing wpływa na rozgrywkę i jakie gry obsługują technologię RT?

Ray tracing

Technologia sprawia, że gry wideo nabierają niesamowitego realizmu i pogłębiają efekt 3D. Wszystko dzięki temu, że komputer lub konsola w czasie rzeczywistym analizuje wszystkie promienie świetlne w grze i uwzględnia jedynie te, które powinny być widziane z danej perspektywy przez gracza. Obejmuje to nie tylko bezpośrednie źródło światła, ale też wszelkiego rodzaju refleksy, odbicia, rozproszenia światła czy jego załamania.

Ray tracing nie jest nową technologią, ale do niedawna był niedostępny dla przeciętnego gracza. Z tego powodu wykorzystywany był jedynie w niektórych filmach animowanych oraz podobnych produkcjach. Wejście na rynek kart graficznych nowej generacji oraz konsol sprawiło, że ray tracing zagościł w grach wideo.

Najlepsze gry z funkcją ray tracing

Włączenie w grze funkcji ray tracing możliwe jest na każdej karcie graficznej, ale starsze modele nieprzystosowane do jego obsługi będą miały poważne problemy z płynnością rozgrywki. Pomijając pozostałe parametry komputera, najważniejsze jest, aby urządzenie było wyposażone w kartę [b]RTX (NVIDIA)[/b] lub [b]RX (AMD)[/b]. Poniżej znajduje się lista najlepszych gier na PC, w których istnieje możliwość używania funkcji ray tracing:

– Battlefield V
– Battlefield 2042
– Ghostwire: Tokyo
– Cyberpunk 2077
– Control
– Chernobylite
– Call of Duty: Black Ops Cold War
– Call of Duty: Modern Warfare
– Deliver Us the Moon
– Fortnite
– Godfall
– Lego Builder’s Journey
– Life is Strange: True Colors
– Little Nightmares II
– Martha is Dead
– Shadow of the Tomb Raider
– Watch Dogs: Legion
– World of Warcraft: Shadowlands
– Stay in the Light
– Sniper Elite 5
– Resident Evil 2
– Resident Evil 3
– Resident Evil 7
– Ring of Elysium
– Raji: An Ancient Epic
– Marvel’s Guardians of the Galaxy
– Metro Exodus
– Minecraft
– Hitman 3
– Far Cry 6
– Dying Light: Stay Human
– Deathloop
– Chorus

Ray tracing w grach komputerowych

Coraz więcej gier obsługuje rewolucyjną technologię ray tracing. Powyższa lista skupiona jest głównie na popularniejszych i dobrze ocenianych (w większości) produkcjach, które gwarantują przyjemną rozgrywkę z piękną grafiką. W nadchodzących latach można spodziewać się kolejnych tytułów oferujących obsługę śledzenia promieni świetlnych.

Źródło: https://centrumgry.pl/