17 czerwca 2024

Wciągające gry planszowe na wieczór ze znajomymi

Gry komputerowe pozwalają wczuć się w klimat panujący w grze i doświadczyć niezwykłych przeżyć, ale planszówki wcale nie zostają w tyle. Odpowiedni nastrój, grupka znajomych i dobrze dobrany tytuł pozwoli przeprowadzić wspaniałe sesje, które z chęcią będzie się powtarzać!

Gry planszowe jako alternatywa dla wirtualnego świata

Wiele planszówek wykonanych jest z wyjątkową dbałością o szczegóły. Zarówno pod kątem wizualnym (karty czy figurki), jak i mechaniki. Poniżej przedstawione zostały bardziej rozbudowane tytuły, w których doskonale odnajdą się fani takich gier elektronicznych jak [b]Diablo[/b], [b]Heroes of Might and Magic[/b], [b]Mass Effect[/b] czy [b]Baldur's Gate[/b].

Gloomhaven

Już samo spojrzenie na opakowanie potrafi wzbudzić zdziwienie. Ogromne pudełko z piękną grafiką wzbudzi zachwyt w każdym fanie fantasy. Drugie zaskoczenie przychodzi w momencie podniesienia opakowania, które waży aż 10 kilogramów, a w jego skład wchodzą liczne plansze, karty, znaczniki i starannie zaprojektowane figurki z wyraźnymi detalami. Nie bez powodu [b]Gloomhaven zostało uznane za najlepsze planszowe RPG w historii gier[/b].

Podczas rozgrywki na papier zostaje przeniesione całe uniwersum oraz mechanika znana z gier komputerowych. Oznacza to toczenie epickich bitew z potworami, poszukiwanie skarbów, liczne możliwości fabularne oraz rozwój postaci. Całość została obmyślona w ten sposób, aby główna kampania zaskakiwała gracza na każdym kroku, a [b]przygoda może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin[/b]!

7 Cudów Świata

Interesująca gra, w której gracz przejmuje kontrolę nad jedną z dostępnych cywilizacji i dąży do [b]wybudowania tytułowych Cudów Świata[/b]. Chociaż rozgrywka w znacznej mierze opiera się na handlu z innymi uczestnikami zabawy, kooperacji, budowaniu armii i polityce, to zwycięzca może być tylko jeden.

Lords of Xidit

Rozgrywka polega na przemieszczaniu się pomiędzy miastami, rozbudowywaniu armii, zbieraniu surowców i nieustannym powiększaniu wpływów. Interesującą zasadą jest fakt, że [b]gracze wykonują swoje ruchy jednocześnie[/b]. Wymusza to konieczność przewidywania poczynań rywali, a mechanika przypomina znaną z gier komputerowych [b]mgłę wojny[/b].

Pandemic

Gracze łączą siły wcielając się w przedstawicieli różnych zawodów, aby wspólnie znaleźć antidotum na cztery choroby trawiące świat. Porażka oznaczać będzie całkowitą zagładę ludzkości. [b]Pandemic[/b] opiera się na mechanice losowości, dzięki czemu ciężko jest o dwie identyczne rozgrywki. To rozwiązanie sprawia, że tytuł jest [b]jedną z najpopularniejszych planszówek na świecie[/b] i nieustannie podbija serca kolejnych graczy. [b]Pandemic[/b] przeznaczony jest dla graczy, którzy najbardziej cenią sobie kooperację i prowadzenie wspólnej kampanii.

Sanctum

Wciągająca gra, która daje do wyboru cztery klasy postaci oraz ogromną liczbę dostępnych przedmiotów, zaklęć oraz sposobów na rozwinięcie bohatera. Dzięki temu przy każdym posiedzeniu można podejść do tematu w odmienny sposób. Rozgrywka polega na przebiciu się przez hordy demonów i zbieraniu skarbów, aby na koniec stanąć do walki z bossem. Przy [b]Sanctum[/b] można doskonale bawić się samodzielnie lub w grupie do czterech graczy.

Porywający klimat gier planszowych

Świat fantasy oraz gry RPG przeniesione na bogato zdobioną planszę, piękne karty i dokładne figurki to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Znajomi, przyciemnione światło i zapalone świeczki budują wyjątkową atmosferę, która sprzyja odkrywaniu sekretów licznych światów. Powyższe tytuły wymagają od 1 do 4 graczy, a czas rozgrywki nie przekracza 2 godzin (wyjątkiem jest jedynie [b]Gloomhaven[/b] oferujące wielodniowe sesje).